Możesz być osobą, która zawsze jest w ruchu. A może po prostu lubisz mieć wszystko łatwo dostępne na wyciągnięcie ręki, nawet gdy siedzisz w łóżku. Laptop jest niezwykle przydatny, gdy potrzebujesz mieć dostęp do swoich informacji, gier, mediów i nie tylko, niezależnie od tego, gdzie jesteś.

Ale jest pewne zastrzeżenie do tego wszystkiego. W dążeniu do uczynienia laptopów bardziej eleganckimi, lżejszymi i wydajniejszymi, producenci laptopów natrafili na problem, który komputery stacjonarne mają zwykle pod kontrolą dzięki swoim rozmiarom, wentylacji i wydajnym wentylatorom: problemy z ciepłem. Karty graficzne i procesory mogą się intensywnie nagrzewać, zwłaszcza podczas pracy pod dużym obciążeniem.

Podczas grania z najnowszymi wydaniami lub pracy z wysokiej jakości obróbki obrazu i wideo, temperatura w laptopie będzie gwałtownie rosnąć, jak kopie karty graficzne i procesory do wysokiego biegu.

To jest, gdy laptop cooler wchodzi w grę. Podobnie jak komputery stacjonarne mają wiele wentylatorów, aby pomóc utrzymać je dobrze wentylowane i schłodzone, chłodnica do laptopa może pomóc zapewnić dodatkowy przepływ powietrza może być konieczne, aby wziąć część ciepła off.

Zazwyczaj laptopy w dzisiejszych czasach mają możliwość podniesienia podstawy dla lepszego przepływu powietrza, ale wentylatory chłodzące laptopa przyspieszają ten proces i sprawiają, że chłodzenie jest szybsze i łatwiejsze. Jak czytasz dalej, będzie można zobaczyć 15 najlepszych chłodziarki do laptopów, więc można upewnić się, że laptop pozostaje chłodny, wygląda chłodniej, żyje dłużej, i nie smaży się i umiera.

Najlepsze podkładki chłodzące do laptopów - przegląd

Jeśli chodzi o wybór podkładki chłodzącej do laptopa, są pewne cechy, które trzeba będzie wziąć pod uwagę. Liczba wentylatorów pomaga określić, jaki przepływ powietrza zapewnia podkładka chłodząca laptopa. Konstrukcja obudowy podkładki chłodzącej pomaga również w ustawieniu laptopa w celu ułatwienia jego użytkowania. I oczywiście, prędkość obrotowa wentylatora i jego rozmiary mają znaczenie.

Na tej liście znajduje się obecnie 10 najlepiej sprzedających się podkładek chłodzących do laptopów, a poniżej przedstawiamy naszą analizę niektórych z nich w oparciu o wentylatory i wydajność przepływu powietrza, konstrukcję obudowy i rozmiar.

Jednymi z najlepszych rzeczy, jakie zauważyłem podczas recenzji tych produktów były: liczba wentylatorów, regulacja wysokości, prędkość i zasięg wentylatora oraz konstrukcja i wymiary korpusu. Wentylatory odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu laptopa w chłodzie, podczas gdy regulacja wysokości poprawia poziom komfortu użytkowania laptopa, jak również dodaje więcej miejsca pod laptopem dla dalszego ruchu powietrza.

Ale rozmiar i prędkość wentylatora również odgrywają bardzo ważny czynnik, ponieważ pomaga określić, jak szybko może uzyskać ciepło z laptopa i uzyskać chłodne powietrze przechodzi. I oczywiście, będziesz chciał, aby był wystarczająco duży dla Twojego laptopa, ale nie za duży, aby zasięg wentylatora nieskuteczne.

Czytając te recenzje, należy być w stanie uzyskać poczucie, dla którego najlepiej pasuje do swojego laptopa. To może zależeć od wielkości laptopa. Twój laptop może się gorąco w zależności od tego, co robisz, co może pomóc zdecydować, czy trzeba tylko jeden ogromny wentylator, czy dwa, trzy, cztery, a nawet pięć. Pamiętaj o swoim laptopie podczas czytania na.

Ważne jest, aby zawsze mierzyć szerokość i długość swojego laptopa, aby upewnić się, że wybrany pad chłodzący pasuje do laptopa. Chociaż jest to w porządku, jeśli jest on nieco większy niż laptop, nie chcesz jeden, który jest zbyt duży i na pewno nie jeden, który jest zbyt mały.

1. PCcooler Laptop Cooling Pad

PCcooler Laptop Cooling Pad

Pokrycie wentylatora: Cztery wentylatory 85 mm pracujące z prędkością do 1400 obr./min na każdym rogu oraz większy 110 mm wentylator w środku pracujący z prędkością 1100 obr./min, konstrukcja zachęca do odprowadzania gorącego powietrza spod laptopa i wymusza w nim chłodne powietrze.

Regulowana wysokość: Sześć regulowanych ustawień wysokości i antypoślizgowa konstrukcja sprawiają, że naprawdę łatwo jest ustawić laptopa w optymalnej pozycji siedzącej i zmaksymalizować komfort rąk i nadgarstków.

Pasuje do prawie wszystkich laptopów: Ta podkładka chłodząca pasuje do większości laptopów od 12 do 17 cali, szczególnie do laptopów do gier, które zazwyczaj mają rozmiar od 15 do 17 cali.

Podkładka chłodząca do laptopów PCcooler Laptop jest doskonała dla pokrycia wentylatora, jak również dla wygody użytkowania. Jeśli szukasz podkładki chłodzącej do laptopa, która wygodnie pasuje do prawie wszystkich rozmiarów laptopów, to jest dobry, aby rozważyć.

Zasięg wentylatora chłodziarki PCcooler jest również imponujący, z pięcioma wentylatorami, z których cztery mają 85 mm, a większy 110 mm w środku. Ten rodzaj konfiguracji wentylatora zapewnia równomierne chłodzenie laptopa, a nawet można regulować prędkość wentylatora w podróży.

Za pomocą regulatora wentylatora możesz wyciszyć się, wybierając prędkość wentylatora w dół lub zwiększyć ją, gdy grasz w hardcore'owe gry, aby utrzymać chłód pod presją.

Jeśli zajmujesz się grami, spodoba Ci się sposób, w jaki ta płyta chłodząca posiada 10 czerwonych diod LED, które oświetlają Twoją konfigurację. Nadaje ona również chłodny wygląd samej podkładce chłodzącej, uzupełniając tym samym Twój laptop do gier. Jest też wyposażona w dwa porty USB - jeden do zasilania wentylatora w laptopie, a drugi do zasilania innych urządzeń USB, które chcesz zasilić.

Tak więc, podczas gdy wentylatory na tej podkładce chłodzącej nie są tak duże, jak mogą być, a oni czasami mogą być hałaśliwe, gdy są na nim, istnieje połączenie funkcji na tej podkładce chłodzącej, które sprawiają, że jest to inteligentny wybór, zwłaszcza dla graczy, których karty graficzne laptopa może nagrzewać.

Cena za tę chłodziarkę do laptopa jest również dość przystępne cenowo wśród swoich konkurentów na tej liście, umieszczając go w średnim zakresie kosztów. Ale z jego połączenie użyteczności, komfortu i stylu, to jest całkiem warto.


"Jednym z błyszczących punktów tej podkładki chłodzącej jest sześć regulowanych ustawień wysokości. Pozwala to na dostosowanie laptopa do tego, co jest dla Ciebie najwygodniejsze, co pomaga również promować dobrą postawę podczas siedzenia".


Plusy

Doskonałe pokrycie wentylatora.

Sześć regulowanych ustawień wysokości za pomocą poprzecznego pręta, który współpracuje z każdą powierzchnią.

Pasuje do prawie wszystkich rozmiarów laptopów, świetny do laptopów do gier.

Oświetlenie LED.

Konstrukcja antypoślizgowa.

Minusy

Rozmiary wentylatorów mogą być większe, ale może to być spowodowane tym, że obudowa nie jest wystarczająco duża, aby zmieścić większe wentylatory.

Może być trochę głośno podczas pracy.O autorze

Mateusz Grabowski

24 letni bloger technologiczny, którego pasją są nowe technologie. Lubi pisać o tym co go interesuje, bardzo często zarywa przy tym noce. Drony to druga pasja na która poświęca druga cześc swojego czasu.