Zapytaj każdego, kto uważa się za purystę, a oni powiedzą Ci, że komputer jest najlepszą platformą do gry. PC wykracza poza run-of-the-mill konsoli do gier, i pozwala na przekraczanie granic na prawie wszystko. Aby być całkowicie jasne, komputery stacjonarne do gier nadal rządzą nad laptopami. Posiadają one zarówno wysokiej klasy podzespoły, jak i moc niezbędną do grania w gry o rozdzielczości 4K i pozwalają skonfigurować wymagające VR, takie jak HTC Vive i Oculus Rift.

Nie oznacza to jednak, że nie ma miejsca dla laptopów do gier. Są one przenośne, co daje im sporą przewagę nad komputerami PC. Jeśli chcesz mieć przy sobie maszynę w domu lub u znajomego, to z pewnością spodoba Ci się funkcjonalność laptopa.

Jeśli się spieszysz, zapoznaj się z poniższą tabelą dla moich najlepszych wybraków do laptopów do gier. Przewiń w dół, aby zobaczyć moją recenzję dla każdego z nich, a kupujący przewodnik, który pomoże Ci wybrać najlepszy notebook do gier dla Twoich potrzeb hazardowych.

1. Razer Blade 15 Advanced Model – Najlepszy ogólnie

Razer Blade 15 Advanced

Pierwszy Razer Blade 15 pojawił się wiosną 2018 roku. Niewiele się zmieniło w tym krótkim czasie. Zaawansowany model, który widzimy tutaj, jest naprawdę odświeżaczem starszego, wspaniałego modelu laptopa do gier, z tą samą aluminiową obudową, co oryginał. Główna różnica polega na tym, że posiada on najnowszą kartę graficzną RTX o architekturze Nvidia Turing: Karta graficzna GeForce RTX 2080.

W RTX 2080 można uruchomić Metro Exodus, który jest ray trackowany, bardzo płynnie przy ponad 50 klatkach na sekundę przy maksymalnych ustawieniach wizualnych. Postanowiliśmy również sprawdzić, jak dobrze sprawdzi się bateria, grając w Metro Exodus przy wyłączonym zasilaniu. Pomimo tego, że ten laptop jest głodny mocy, to jednak udało mu się zagrać na 5 godzin przed rozładowaniem baterii.

Kiedy oryginalny Razer Blade po raz pierwszy wyszedł, to był zdecydowanie najlżejszy i najcieńszy laptop do gier w swojej klasie. Nie jest to już prawdą, ponieważ od tamtej pory wyprodukowano wiele cieńszych i lżejszych modeli. Jest to jednak nadal najdłuższa żywotność baterii. Jest to również dość drogi laptop.

Coś jeszcze co nam się podoba w tym laptopie to fakt, że sprawdza on wszystkie pudełka tego, co powinno być laptopem. Wielu graczy kupuje komputery przenośne do gier, aby stanąć w przypadku komputerów stacjonarnych do gier, co oznacza, że tak naprawdę nie obchodzi ich, że rzecz jest ciężka i nieporęczna i ma straszny trackpad, w przeciwieństwie do zwykłych laptopów bez gier. Ten laptop, jednak, jest tak samo dobry zamiennik dla laptopa, jak to jest zamiennik dla pulpitu do gier. Gładzik jest bardzo podobny do tego, co można znaleźć na MacBooku. Rywalizuje nawet pod względem estetyki z notebookami z systemem Windows bez gier, takimi jak Dell XPS 13.

Jeśli chcesz, możesz dostać Razer Blade 15 z ekranem 4K OLED, który działa tylko z procesorem graficznym RTX 2080. Jeśli jednak masz zamiar pójść w tym kierunku, radzimy Ci wybrać jeden z modeli FHD 144 Hz o większej głośności.

Jakkolwiek na to nie spojrzeć, jest to obecnie najlepszy z możliwych laptopów do gier na rynku. Będziemy czekać na kogoś, kto wymyśli coś lepszego. Jednak do tego czasu, mamy już postanowione.

Specyfikacja:


Procesor - Intel Core i7-8750H
Procesor graficzny - Nvidia GeForce RTX 2080
RAM - 16GB DDR4-2666Mhz
Ekran - 15,6-calowy FHD (1,920 x 1080) IPS 144 Hz
Pamięć masowa - 512 GB M.2 SSD
Bateria - 80Whr
Wymiary - 9,25 x 13,98 x 0,78 cala
Waga - 4,63 funta


Plusy

Bardzo wysoka jakość wykonania

Szeroka gama opcji dla CPU i GPU

Minusy

CenaO autorze

Mateusz Grabowski

24 letni bloger technologiczny, którego pasją są nowe technologie. Lubi pisać o tym co go interesuje, bardzo często zarywa przy tym noce. Drony to druga pasja na która poświęca druga cześc swojego czasu.