Najlepsza kamera internetowa - wstęp

Bez względu na to, czy jesteś profesjonalnym graczem na żywo, czy dopiero rozpoczynasz wideo blogowanie, jednym z niezbędnych elementów wyposażenia, którego będziesz potrzebował, jest kamera internetowa do strumieniowego przesyłania materiałów wideo.

Obecnie większość laptopów ma wbudowaną kamerę internetową HD. Jednakże, jeśli używasz komputera PC do gier lub strumieniowej transmisji danych, komputer prawdopodobnie nie ma kamery internetowej, chyba że kupiłeś i zainstalowałeś jedną z nich sam.

Na szczęście na rynku jest wiele kamer internetowych do wyboru; od tańszych, niskiej jakości modeli, do droższych kamer HD. Ale ponieważ jest tak wiele kamer internetowych do wyboru, może być trudno znaleźć najlepszy model odpowiadający Twoim potrzebom.

A jeśli zdarzy Ci się planować rozpoczęcie kariery jako live streamer lub video bloger, użycie niewłaściwej kamery internetowej może dość szybko zatrzymać Twoją karierę.

Więc nie graj i nie kupuj tam żadnej kamery.

W poniższym artykule omówimy naszą recenzję najlepszych kamer internetowych do transmisji na żywo.

Aby kupić odpowiednią kamerę internetową, trzeba zrozumieć kilka rzeczy.

Po pierwsze, zastanów się, do czego będziesz używał swojej kamery internetowej. Będziesz używać kamery internetowej do szkolenia webinarów, czatów wideo, spotkań wideo lub podcastów wideo?

Po drugie, kamery internetowe są jak komputery, ponieważ posiadają wiele różnych funkcji, takich jak rozdzielczość, ostrość, zoom i cena. Dlatego dobrze jest znać funkcje, które są dla Ciebie ważne, tak, że płacisz tylko za funkcje, które są rzeczywiście potrzebne.

Aby zidentyfikować odpowiednie kamery internetowe do transmisji strumieniowej, przeanalizowałem wiele różnych czynników, takich jak ich kompatybilność z różnymi systemami operacyjnymi, takimi jak Windows czy Mac, oraz unikalne atrybuty każdej kamery, które sprawiają, że się ona wyróżnia.

Pierwszym i być może najważniejszym elementem składowym kamery internetowej jest jej rozdzielczość, czyli ilość szczegółów, które kamera może uchwycić na jednym zdjęciu. Jest ona mierzona w pikselach na cal i oznaczana jako PPI lub po prostu P. Kamera internetowa o wysokiej rozdzielczości (od 720) jest zalecana do większości operacji strumieniowych.

Należy pamiętać, że wiele nowoczesnych kamer internetowych obsługuje wyłącznie przechwytywanie wideo w wysokiej rozdzielczości. Jeśli kamera ma niską rozdzielczość, obrazy i filmy mają tendencję do ziarnistego wyglądu.

Kolejnym istotnym elementem w kamerach internetowych jest szybkość klatkowa. Jest to liczba pojedynczych klatek, które tworzą każdą sekundę nagranego filmu i jest oznaczana jako klatki na sekundę (FPS). Jeśli kamera internetowa ma niską liczbę klatek na sekundę, obrazy łatwo się zacinają i czasami zatrzymują się na ekranie.

Mimo to, Twoim celem powinno być wybranie kamery internetowej z wyższym FPS-em. Stawka 15 FPS jest w porządku w przypadku większości transmisji wideo, choć lepiej jest, gdy stawka jest wyższa niż 30 FPS.

Oto lista dziesięciu najlepszych kamer internetowych, które pomogą Ci uczynić strumieniowanie wideo profesjonalnym i zabawnym.

1. Logitech C922x Pro - Idealna kamera internetowa dla profesjonalnych streamerów

Logitech C922x Pro

Logitech C922x Pro jest zaprojektowany ze specyfikacjami, które czynią go niezawodną opcją dla społeczności graczy. Zapewnia on ostrą rozdzielczość 1080p i częstotliwość odświeżania 30 FPS. Oznacza to, że ma najwyższą rozdzielczość spośród wszystkich kamer wymienionych na tej liście. Oznacza to również, że jest to bardzo dobra kamera internetowa do transmisji strumieniowej wideo, dlatego też jest warta inwestycji dla profesjonalnych streamerów.

Jej automatyczna korekcja światła pozwala na strumieniowanie w słabo oświetlonym otoczeniu. Funkcja autokorekcji jest wzmocniona przez automatyczne ustawianie ostrości, które pomaga w uzyskiwaniu ostrych jak brzytwa obrazów i spójnych filmów.

Choć Logitech C922x Pro jest jedną z droższych opcji na naszej liście, będziesz pod wrażeniem jego technologii zastępowania tła, która pozwala na zintegrowanie obrazów na żywo w scenach tła. Można to zrobić nawet podczas przesyłania strumieniowego wideo na żywo.

Ogólnie rzecz biorąc, Logitech C922x Pro jest niezawodną kamerą internetową. Ma solidną konstrukcję i możliwość dostarczania dobrej jakości obrazu i wideo. Ponadto jest łatwa w użyciu i zgodna z większością systemów operacyjnych, w tym Windows i Chrome OS.

Co użytkownicy mieli do powiedzenia na temat Logitech C922x Pro:


"Moi klienci chwalą moje umiejętności, odkąd zacząłem tworzyć filmy wideo przy użyciu urządzenia Logitech C922x Pro". "Chociaż koszt kamery internetowej jest wysoki, możecie być pewni, że dzięki tej kamerze będziecie mogli oglądać przejrzyste filmy wideo. Teraz się cieszę." "Wybór Logitech C922x Pro jest najlepszy."


Plusy

Funkcja wymiany w tle

Funkcja kompresji wideo pozwala na kompresję filmów i oszczędność miejsca

Mikrofon dookólny pomaga zredukować hałas

Minusy

Stosunkowo wysoka cena w porównaniu z niektórymi innymi modelami, ale warta swojej ceny z dodatkowymi funkcjami

Będziesz musiał ręcznie zainstalować aktualizacje kamer internetowychO autorze

Mateusz Grabowski

24 letni bloger technologiczny, którego pasją są nowe technologie. Lubi pisać o tym co go interesuje, bardzo często zarywa przy tym noce. Drony to druga pasja na która poświęca druga cześc swojego czasu.