Odbiór olejów gastronomicznych

Przepisy są bardzo restrykcyjne i jednogłośne – niewłaściwa utylizacja formulacji wiążę się z karami finansowymi. Za samo zaplamienie kawałka parkingu, na którym wymieniamy olej silnikowy, grozi mandat w wysokości 1500 zł. Podobnie – z tym że skutki tego nie są długotrwałe, a natychmiastowe. W mgnieniu oka skazimy powietrze silnie rakotwórczymi substancjami, narażając nie tylko nas samych i naszych bliskich, ale również sąsiadów i każdego, kto znajdzie się w pobliżu naszego domu – https://zielonerestauracje.pl/oferta/

Ponieważ są to substancje niebezpieczne i – uwaga – 1 litr zużytego oleju silnikowego może doprowadzić do skażenia aż do 5 milionów litrów wody pitnej. Poszukiwania podmiotu, który przyjmie od nas zużyty olej silnikowy, może okazać się czasochłonnym procesem i wymagającym poświęcenia dodatkowych środków finansowych. Warto sobie to przekalkulować i może zdecydować się na zlecenie wymiany oleju mechanikowi.

Posiadamy swój transport w postaci specjalistycznych samochodów dostawczych i ciężarowych przystosowanych do przewozów. Dysponujemy wyspecjalizowaną i wyszkoloną kadrą pracowniczą w dziedzinie odbioru, transportu i unieszkodliwiania. Przy odbiorze oleju przepracowanego, oferujemy atrakcyjne warunki odbioru pozostałych odpadów takich jak filtry olejowe, płyny chłodzące, płyny hamulcowe i wiele innych. Jeżeli zdecydujemy się na samodzielną wymianę, co roku będziemy mieli około 5 litrów zużytego oleju z naszego silnika.

Więcej nie mam , bo więcej ze sklepów nie przyniesiemy a sami odpadów nie produkujemy. W mediach propaganda zastraszania; straż miejska ma prawo wejść mi do kotłowni i sprawdzić czy czasem gazety do pieca nie wrzuciłem lub drewno troszkę nie zamokło. Więc wszystko jest OK , jeszcze tylko odszkodowanie z ubezpieczalni dla właściciela składowiska. Kiedyś może i do dziś funkcjonowało coś takiego że niektóre warsztaty miały piece na przepracowany olej i w ten sposób go utylizowały. Gospodarstwa powyżej 75 ha i firmy muszą być zarejestrowane w BDO. Czy ktoś z was radzi z tym sobie w sposób oficjalnie przyjęty za poprawny?

Zgodnie z ustawą o odpadach, wytwórca ma obowiązek magazynowania przepracowanych olejów w celu poddania odzyskowi lub jeżeli jest to koniecznie całkowitej utylizacja. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki z 2015 r. Przedsiębiorstwa (zakłady) zużywające większe ilości olejów mineralnych powinny dostarczać zebrane oleje zużyte cysternowo. Stacje benzynowe „CPN”, które ze względów technicznych nie mogą określić procentu zanieczyszczeń i wody przy odbiorze olejów zużytych , upoważnione są do potrącania nadwyżek na podstawie średnich ustaleń laboratoriów „CPN”.

Firma powstała w roku 2004 zapewniając szybka pomoc w odbiorze tłuszczy posmażalniczych oraz skupu zużytego oleju. Od wielu lat jesteśmy specjalistami w rozwiązaniu Twoich olejowych problemów! Wykorzystywane na co dzień w gastronomii oleje rzepakowe, sojowe, palmowe, słonecznikowe, a także różnego rodzaju oleje pochodzenia zwierzęcego są skomplikowane w utylizacji.