Nowoczesna technologia dostarczyła nam na przestrzeni lat wiele fajnych nowych produktów technicznych, a jednym z najfajniejszych gadżetów na świecie są obecnie drony. Posiadanie takiego gadżetu jest jak posiadanie własnego miniaturowego statku kosmicznego, na którym możesz latać i manewrować w dowolnym kierunku, a jeśli masz drona, możesz robić niesamowite zdjęcia i nagrywać filmy z różnych wysokości i pod różnymi kątami. Jednak przy tak wielu różnych dronach na rynku, może być trudno i przytłaczająco spróbować i dowiedzieć się, który z nich jest dla ciebie najlepszy.

W tym artykule przedstawię wam listę 10 najlepszych dronów na rynku za mniej niż 200 dolarów. Zwróciłem uwagę na unikalne cechy każdego drona, a także na plusy i minusy, które każdy z nich posiada, dzięki czemu łatwiej jest je porównać i dowiedzieć się, który dron najlepiej pasuje do Ciebie i Twoich potrzeb. Ale najpierw omówmy kilka ważnych cech, na które należy zwrócić uwagę podczas poszukiwania najlepszego drona do aparatu fotograficznego dla Ciebie.

Najlepsze drony Poniżej 200 dolarów

Fakty do rozważenia

Różne kamera drony wyposażone są w różne funkcje specjalne. Niektóre z nich posiadają tylko podstawowe funkcje, które posiada większość dronów na rynku, podczas gdy inne są bardziej unikalne lub zaawansowane. Sterowanie gestami, sterowanie głosem, podwójny system GPS i kompatybilność zestawów słuchawkowych 3D z wirtualną rzeczywistością to bardziej zaawansowane funkcje, których nie posiada wiele umiarkowanie drogich dronów.

Są to takie funkcje, jak funkcje dodatkowe. Nie musisz ich potrzebować do latania dronem lub robienia za ich pomocą zdjęć i nagrań wideo, ale na pewno wzbogacą one wrażenia z latania i mogą sprawić, że latanie dronem będzie bardziej zabawne i interaktywne.

Istnieje jednak również wiele podstawowych funkcji, które posiada prawie każdy dron, takich jak sterowanie aplikacją, tryb bezgłowy, tryb utrzymywania wysokości i różne tryby prędkości. Te podstawowe funkcje można znaleźć w prawie każdym dronie z tej listy, podczas gdy bardziej zaawansowane funkcje wymienione powyżej można znaleźć tylko w jednym lub dwóch dronach z tej listy.

Szukając najlepszych dronów poniżej $200 do przejrzenia dla tej listy, upewniłem się, że znajdę je zarówno z bardziej zaawansowanymi, inteligentnymi funkcjami, jak i bez nich. Zrobiłem to, ponieważ nie każdy może potrzebować lub chcieć niektóre z bardziej zaawansowanych funkcji, podczas gdy inni mogą. Zazwyczaj drony zawierające te inteligentne funkcje są nieco droższe, ponieważ wykorzystują bardziej zaawansowaną technologię i konstrukcję.

Upewniłem się, że podam ci wyjaśnienie, które mówi ci, co dokładnie każda z tych funkcji robi równie dobrze, abyś mógł łatwiej zdecydować, czy jest to coś, bez czego możesz żyć, czy też jest to coś, co naprawdę chciałbyś mieć. Wspominam również, czy uważam, że każdy dron jest odpowiedni dla osób na poziomie początkującym, czy też nie, aby pomóc ci w wyborze drona, który jest odpowiedni dla twojego poziomu doświadczenia i wiedzy.

Teraz, gdy masz lepsze wyobrażenie o tym, co dokładnie poszło w wyborze dronów z tej listy i jakie funkcje są bardziej zaawansowane w porównaniu z tymi, które są bardziej podstawowe, przyjrzyjmy się 10 najlepszym dronomom fotograficznym i jakie funkcje każdy z nich ma do zaoferowania. Te, które mają bardziej zaawansowane możliwości i funkcje umieściłem na górze listy, a te z bardziej podstawowymi funkcjami - na dole.

Badania i recenzje

Oto kilka szczegółowych recenzji najlepszych dronów poniżej 200 dolarów.

1. Holy Stone HS110D FPV RC Drone – unikalne doświadczenie w lataniu

Holy Stone HS110D FPV RC Drone

Holy Stone HS110D FPV RC Drone jest kolejną świetną opcją dla początkujących. Funkcja trzymania wysokości sprawia, że jest łatwy w użyciu, nawet jeśli nigdy wcześniej nie latałeś dronem, a kompatybilność z zestawami słuchawkowymi 3D VR w połączeniu z możliwością przerzucania i przechylania o 360 stopni daje temu dronowi wyjątkowe wrażenia z latania.

Dron wyposażony jest w modułową baterię, która pozwala na około 10 minut czasu lotu. Podczas gdy czas ten nie jest tak długi jak czas lotu ScharkSpark Drone'a, jest to dość przeciętny czas lotu w porównaniu z wieloma innymi dronami.

Właściwości:

Utrzymanie wysokości: Funkcja utrzymywania wysokości pozwala na swobodne wybiegi bez użycia rąk. Oznacza to, że dron pozostanie zawieszony w powietrzu, nawet jeśli zdejmiesz ręce z joysticka, co ułatwia utrzymanie drona w locie, zwłaszcza dla początkujących.

Kompatybilność zestawów słuchawkowych 3D VR: Ten dron jest kompatybilny z zestawami słuchawkowymi 3D wirtualnej rzeczywistości, więc jeśli masz smartfon, który ma możliwość podłączenia do zestawu słuchawkowego VR, możesz przejść do trybu 3D w aplikacji sterującej, umieścić swój telefon w zestawie słuchawkowym VR, i zobaczyć rzeczy na żywo i w 3D. Ta funkcja tworzy unikalne, żywe doświadczenie oglądania, które sprawia, że czujesz się jak w powietrzu, lecąc z dronem.

360 stopniowe salta i rolki: Ten dron ma możliwość wykonywania ruchów i przewracania o 360 stopni, co pozwala na robienie całkiem fajnych filmów wideo w ruchu lub zdjęć z ekscytujących widoków i kątów.


W przypadku tego drona należy zwrócić uwagę na to, że silnik nagrzewa się dość szybko, dlatego ważne jest, aby dać mu co najmniej 10 minut odpoczynku pomiędzy każdym lotem, aby upewnić się, że silnik nie przegrzeje się. Ważne jest również, aby ze względów bezpieczeństwa ładować akumulator tylko za pomocą ładowarki dołączonej do drona.


Plusy

Tryb bezgłowy pozwala na łatwiejszą kontrolę nad dronem, sprawiając, że porusza się on w dowolnym kierunku, a nie w kierunku, który wskazuje.

Sterowanie aplikacją pozwala na sterowanie dronem z urządzenia smartphone, eliminując konieczność korzystania z nieporęcznego pilota.

Pojedynczy przycisk do startu i lądowania oraz przycisk zatrzymania awaryjnego ułatwiający start i zatrzymanie drona.

4 tryby prędkości do łatwego zwiększania prędkości drone

Lampki LED będą migać, ostrzegając Cię, jeśli bateria drona jest wyczerpana, dając Ci 40 sekund na bezpieczne lądowanie, zanim umrze.

Minusy

Kąt kamery nie może być regulowany, co ogranicza zasięg widzenia.

Funkcja sterowania aplikacją jest kompatybilna tylko z systemem iOS 7.0 i nowszym lub Android 4.4 i nowszym, co oznacza, że nie możesz korzystać z tej funkcji, jeśli masz starszy telefon.O autorze

Mateusz Grabowski

24 letni bloger technologiczny, którego pasją są nowe technologie. Lubi pisać o tym co go interesuje, bardzo często zarywa przy tym noce. Drony to druga pasja na która poświęca druga cześc swojego czasu.