Każdy życiowy hobbysta zaczynał jako początkujący. Każdy musi gdzieś zacząć i to samo dotyczy posiadania i operowania osobistego drona. Od czasu wejścia na rynek konsumencki kilka lat temu, osobiste drony stały się jedną z najmodniejszych zabawek dla niedoszłych pilotów, zarówno młodych jak i starszych.

Nie każdy dron jest przeznaczony do każdego celu i dla każdego pilota. Chociaż prawdopodobnie widzieliście nagrania z anteny zrobione na dronie wartym wiele tysięcy dolarów, z pewnością nie będziecie musieli wydawać prawie tyle, aby posiadać własny dron wejściowy. Te drony potrafią zrobić wszystko, od robienia zdjęć i nagrywania filmów wideo po nawet wyścigi (tak jak stare samochody RC!).

Jeśli interesuje Cię któryś z tych sposobów, z pewnością ucieszy Cię wiadomość, że rynek prywatnych dronów nigdy nie był lepszy. Setki firm wypuściły ostatnio osobiste drony, dzięki czemu możesz wybrać jeden z nich, zaprojektowany z myślą o Twoim poziomie umiejętności i zainteresowań, bez konieczności płacenia fortuny.

Pierwsi nabywcy dronów często zmagają się z chwastami, korzystając z wielu różnych dostępnych obecnie modeli. Ale nie będziesz musiał znosić tego rodzaju kłopotów. Wszystko, czego potrzebujesz, to ten poręczny przewodnik po 10 najlepszych, początkujących dronach. Każdy z modeli z tej listy został ręcznie wybrany ze względu na jego wyjątkową jakość, wydajność, trwałość lub cenę. Na pewno znajdziesz na tej liście drona dla początkujących, który będzie odpowiedni dla Ciebie.

Nawet właściciele weteranów dronów mogą mieć trudności z rozszyfrowaniem wielu specyfikacji i funkcji, które są dołączone do osobistego drona. Z tego powodu zbadaliśmy i stworzyliśmy przewodnik kupna, który zawiera szczegółowy podział kluczowych typów dronów i funkcji, które prawdopodobnie napotkasz w sklepie.

Zanim jednak zaczniesz, poświęć chwilę, aby zadać sobie kilka pytań na temat swojego przyszłego drona:

Jak zamierzasz używać tego drona?

Jaki jest wasz budżet na zakupy?

Czy są jakieś funkcje, których potrzebujesz?

Czy jestem początkującym pilotem drona, czy mam doświadczenie w obsłudze lotniczych urządzeń sterowanych radiowo?

Po uzyskaniu odpowiedzi na te pytania, będziesz gotowy do przeglądu 10 najlepszych początkujących dronów. Czytając każdą recenzję, pamiętaj o swoich odpowiedziach, aby znaleźć dokładny dron dla początkujących, odpowiadający Twoim potrzebom.

Znalezienie najlepszego dostępnego obecnie początkującego drona nie jest łatwym zadaniem (przynajmniej nie bez przewodnika). Jednak po długich badaniach udało nam się ustalić, że te 10 modeli to najlepsze z najlepszych na zatłoczonym rynku.

Aby znaleźć się na tej liście, każdy dron musiał być wyposażony w wydajne funkcje i solidną konstrukcję - a wszystko to bez ponoszenia kosztów większych niż te, które uzasadniałyby jego cechy. Zasięg, jakość aparatu fotograficznego, żywotność baterii, czas lotu i wiele innych czynników zadecydowało o tym, które drony znalazły się na tej liście, a które zostały wyrzucone na bok. Mając to na uwadze, można być pewnym, że te 10 modeli wyjątkowo dobrze będzie służyło początkującym pilotom dronów.

1. Holy Stone F181W WiFi FPV Drone – Idealny dron dla początkujących

Holy Stone F181W

Holy Stone F181W jest absolutnym faworytem wśród początkujących pilotów dronów dzięki jakościowemu asortymentowi funkcji pokładowych połączonych z wyjątkowo przystępną ceną.

Dzięki prostemu kontrolerowi, przypominającemu konsolę do gier wideo, Holy Stone F181W jest świetnym wyborem dla początkujących pilotów dronów do użytku z dziećmi. Nawet dorośli uważają ten model drona za jeden z najlepszych dostępnych na rynku, zarówno pod względem cech, jak i ceny.

Wyróżniający się wśród początkujących dronów, Holy Stone F181W jest w stanie pozostać stabilny na wietrze dzięki swojemu mocnemu trzymaniu na wysokości. Bez wiatru, model ten może z łatwością wykonać pełne salta 3D, co może stanowić zagrożenie dla innych tańszych modeli.

W końcu, kiedy nadchodzi czas powrotu do domu lub wymiany baterii, możesz przywołać Holy Stone F181W za pomocą jednego przycisku "return home".

Jak wiele początkujących dronów, Holy Stone F181W nie nagrywa jednak filmów w filmowej jakości. Mimo to, wynikowy film wideo z tego modelu zachwyci i rozbawi niemal wszystkich.

Cechy charakterystyczne:

Holy Stone F181W najbardziej wyróżniającą się cechą jest jego 6-osiowy żyroskopowy system lotu. W odróżnieniu od innych modeli, które opierają się na mniejszej ilości komponentów, system sterowania lotem tego modelu jest szczelny i niezawodny, co czyni go idealnym do stosowania przez niedoświadczonych pilotów dronów, którzy wciąż mają problemy z kontrolą.

Holy Stone F181W posiada również wiele innych fantastycznych funkcji. Ten początkujący model drona zawiera następujące elementy:

Kamera 720p HD: Zarówno dzieci jak i rodzice cieszą się z możliwości robienia zdjęć lotniczych i nagrywania filmów wideo, aby pokazać je przyjaciołom i rodzinie. Dzięki 120-stopniowemu polu widzenia nie umknie Ci ani centymetr cudownych widoków widzianych z tego drona.

Transmisja FPV w czasie rzeczywistym: Dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi ten model jest w stanie transmitować w czasie rzeczywistym widoki pierwszej osoby z wbudowanego aparatu do smartfonu lub tabletu. Wiele wysokiej klasy modeli posiada taką możliwość, ale żaden z nich nie jest tak przystępny cenowo jak Holy Stone F181W.

Podwozie z oświetleniem LED: Każde ramię tego modelu jest wyposażone w kolorowe światła LED, które sprawiają, że łatwo i ekscytująco jest dostrzec w nocy. Te diody LED są wystarczająco jasne, aby oświetlić obszar wokół niego, co czyni je idealnymi do nawigacji, gdy jest ciemno.

Po prostu, to jest fantastyczny dron dla początkujących. Jego unikalne portfolio funkcji uzasadniałoby znacznie wyższą cenę, ale w tym niedrogim modelu po prostu nie znajdziesz takiej bariery. Czy to dla przyjaciela, członka rodziny, czy nawet samego siebie, znajdziesz kilka podstawowych dronów w tak bogatym zestawie, jak Holy Stone F181W.Plusy

Transmisja FPV w czasie rzeczywistym bezpośrednio do Twojej aplikacji na smartfony

Światła LED pozwalają na nocną rozrywkę

Łatwe w użyciu elementy sterujące, które zapewniają nowym pilotom lepszą zdolność reagowania

Kamera HD 720p do filmów i zdjęć w jakości HD do rozrywki i oczarowania

Minusy

Krótka żywotność baterii sprawia, że zakup dodatkowych baterii staje się koniecznością

Nieco głośniejszy podczas pracy niż inne modeleO autorze

Mateusz Grabowski

24 letni bloger technologiczny, którego pasją są nowe technologie. Lubi pisać o tym co go interesuje, bardzo często zarywa przy tym noce. Drony to druga pasja na która poświęca druga cześc swojego czasu.