5. MSI GL63 8RC - Najlepszy dla osób o małym budżecie

MSI GL63 8RC

Jeśli szukasz taniego laptopa do gier, który naprawdę jest niskobudżetowy, to trudno się pomylić z laptopem MSI GL63. Wyposażony jest w CPU Core i5 Intel, 8 GB szybkiej pamięci RAM i 4 GB procesor graficzny Nvidia GTX 1050. Wyposażony jest także w jedną z najcieńszych ramek w tym przedziale cenowym. Jedyną rzeczą, która oczywiście nie spodobała się nam w tym laptopie, a którą podejrzewamy, że Tobie też może się nie spodobać, jest brak dysku SSD. Dostarczany jest z dyskiem twardym o pojemności 1 TB. Dobra wiadomość jest taka, że można go uaktualnić, więc można kupić dysk SSD i uaktualnić go do czegoś nieco bardziej przyzwoitego.

Najlepszą rzeczą w tym laptopie jest bardzo konkurencyjna cena, która łączy go z jednym z najtańszych laptopów, jakie można znaleźć na rynku z układem graficznym GTX 1050. W rzeczywistości kosztuje on tylko trochę więcej niż laptop z wbudowaną grafiką, ale działa wykładniczo lepiej. Jeśli masz naprawdę napięty budżet i nadal chcesz laptopa do gier, to ten konkretny model powinien dać Ci wszystko, czego potrzebujesz w laptopie plus możliwość grania w porządne gry.

Specyfikacja:


Procesor - Intel Core i5-8300H
Układ GPU - Nvidia GeForce GTX 1050 4GB
RAM - 8GB DDR4-2666Mhz
Ekran - 15,6-calowy FHD (1 920 x 1080) IPS
Pamięć masowa - dysk twardy 1 TB
Bateria - 3 ogniwa 41Whr
Wymiary - 15,07 x 10,24 x 1,14 cala
Waga - 4,85 funta


Plusy

Pamięć RAM i pamięć masowa mogą być ulepszane

Cienka ramka

Minusy

Nie zawiera SSD

6. Acer Predator Triton 500 – cienki i wydajny

Acer Predator Triton 500

Aby być pewnym, nie każdy chce najpotężniejszego i najcieńszego laptopa do gier na rynku. Czasami coś, co jest po prostu wystarczająco potężne i wystarczająco cienkie, aby wykonać pracę, jest wystarczająco dobre. Właśnie to zapewnia Acer Predator Triton 500: doskonałą równowagę między wydajnością, przenośnością i ceną. Ten notebook jest wyposażony w technologię Max-Q w procesorze graficznym RTX 2080. Jeśli chcesz, możesz znaleźć tańszy model z kartą graficzną RTX 2060.

Bez względu na to, do której wersji się wybierzesz, ten wspaniały notebook jest zdecydowanie warty Twoich pieniędzy. Może on odtwarzać najnowsze tytuły AAA w maksymalnych ustawieniach z włączonym ray tracingiem i z prędkością ponad 50fps. Wyposażony jest również w precyzyjny touchpad firmy Microsoft i klawiaturę o grubości 1,7 mm. Jedyne dwie rzeczy, które nie podobały nam się w tym laptopie to hałaśliwy dźwięk uruchamiania i krótki czas pracy na baterii.

Laptop ten jest również bardzo lekki, a jego waga wynosi 4,41 funta. Można go łatwo nosić przy sobie przez cały dzień, nie odczuwając przy tym zmęczenia. Każdy klucz w Triton 500 ma 1,7 mm drogi i potrzebuje około 70 gramów siły do aktywacji. Posiada on również strefy oświetlenia RGB, a nie schemat oświetlenia na klucz. Nie jest to jednak coś złego. Czasami oświetlenie stref zamiast indywidualnego podświetlenia klawiszy jest rozsądnym kompromisem, jeśli oznacza to, że laptop ma dobry projekt i jest atrakcyjny.

Specyfikacja:


Procesor - Intel Core i7-8750H
Układ GPU - Nvidia GeForce RTX 2080 Max-Q
RAM - 16GB DDR4-2667Mhz
Ekran - 15,6-calowy FHD (1,920 x 1080) IPS 144 Hz
Pamięć masowa - 512 GB M.2 SSD
Bateria - 84Whr
Wymiary - 10 x 14,41 x 0,70 cala
Waga - 4,41 funta


Plusy

Bardzo wysoka wydajność

Dobra jakość w stosunku do ceny

Minusy

Niski czas pracy na baterii

7. Gigabyte Aero 15X v8 – Najdłuższy czas pracy na baterii

Gigabyte Aero 15X v8

Oryginalny Gigabyte Aero 15X v8 pojawił się w 2018 roku i miał sporo problemów, w tym problemy z kierowcą. To odświeżenie z 2019 roku rozwiązało większość problemów, które nękały jego poprzednika, a także dodało kilka funkcji.

Klawiatura na odświeżaniu działa znacznie lepiej niż w poprzedniku, choć sterowniki nadal wykazują kilka problemów. Najlepszym rozwiązaniem jest aktualizacja sterowników, po której wszystko powinno być w porządku. Odświeżacz wyposażony jest również w panel wyświetlacza o częstotliwości 144 Hz oraz technologię Max-Q, która sprawia, że jego konstrukcja jest cieńsza, lżejsza i bardziej elegancka.

Nie mogliśmy się oprzeć porównaniu tego laptopa do kilku podobnych modeli na tej liście, takich jak Razer Blade 15 i MSI GS65. W porównaniu z nimi, korpus Aero 15X ma znacznie bardziej wyrazisty korpus z ostrzejszymi krawędziami. Uważamy, że zabiera to część jego walorów estetycznych. Jednak wygrywa on również z tymi konkurentami w innych dziedzinach, takich jak wydajność. Na przykład akumulator o mocy 94 Whr z łatwością wytrzyma ponad 6 godzin podczas transmisji filmów. Dla porównania, bateria GS65 będzie działać tylko przez około cztery i pół godziny. Wydajność w grach w Aero 15X jest również całkiem podobna do GS65, ponieważ dwa laptopy do gier współdzielą wiele wewnętrznych komponentów. Największa różnica pomiędzy nimi to zasilanie bateryjne i konstrukcja zewnętrzna.

Inną ważną różnicą jest to, że Aero 15X pozwala na dopasowanie go do ekranu 4K. Teraz, biorąc pod uwagę rodzaj karty graficznej, z którą jest dostarczany, nie jest wskazane używanie ekranu 4K do gier. Procesor graficzny nie byłby w stanie sobie z nim poradzić, a jakość grafiki byłaby poważnie zagrożona. Ekran o wysokiej częstotliwości odświeżania Full HD 1080p, który dostarczany jest z tym laptopem, jest więcej niż wystarczający do celów kadrowania. Jedyny scenariusz, w którym ekran 4K wydaje się mieć większy sens, dotyczy działań niezwiązanych z grami, w których chcesz skorzystać z większej rozdzielczości.

Specyfikacja:


Procesor - Intel Core i7-8750H
Układ GPU - Nvidia GeForce GTX 1070 Max-Q
RAM - 16GB DDR4-2666Mhz
Ekran - 15,6-calowy FHD (1,920 x 1080) IPS 144 Hz
Pamięć masowa - 512 GB M.2 SSD
Bateria - 94Whr
Wymiary - 9,8 x 14,0 x 0,74 cala
Waga - 4,63 funta


Plusy

Bardzo dobra wytrzymałość baterii

Bardzo wysoka wydajność

Piękny panel wystawowy

Minusy

Może mieć problemy z sterownikamiO autorze

Mateusz Grabowski

24 letni bloger technologiczny, którego pasją są nowe technologie. Lubi pisać o tym co go interesuje, bardzo często zarywa przy tym noce. Drony to druga pasja na która poświęca druga cześc swojego czasu.