6. ScharkSpark Drone SS41 – Prosty i przyjazny dla użytkownika

ScharkSpark Drone SS41

ScharkSpark Drone SS41 jest idealnym dronem dla użytkowników na wszystkich poziomach zaawansowania. Wyposażony jest w przyjazne dla użytkownika funkcje, które czynią go idealnym zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych użytkowników.

Właściwości:

Kontrola gestów: Ten dron wykorzystuje coś, co nazywa się kontrolą gestów, co pozwala na szybsze i łatwiejsze robienie zdjęć i filmów wideo poprzez wykonywanie prostych gestów. Aby zrobić zdjęcie, wystarczy przytrzymać znak pokoju, a aby nagrać wideo, trzymać otwartą dłoń.

Pozycjonowanie przepływu optycznego: Sterowanie dronem i utrzymywanie go w ciągłym ruchu może być nieco trudne, jeśli nie masz dużego (lub żadnego) doświadczenia w jego obsłudze. Funkcja optycznego pozycjonowania przepływu, którą posiada ScharkSpark, wykorzystuje wysoce precyzyjne czujniki orientacji, aby pomóc w utrzymaniu stabilnego drona, co znacznie ułatwia obsługę początkującym użytkownikom. Dzięki tej funkcji zdjęcia i filmy są bardziej wyraźne dzięki minimalnym wstrząsom i dryfowaniu.

Kontrola aplikacji: W dzisiejszych czasach możesz zrobić prawie wszystko za pomocą swojego smartfona, a sterowanie tym dronem nie jest wyjątkiem. Sterowanie APP pozwala na podłączenie drona do smartfonu, co eliminuje potrzebę korzystania z nieporęcznego pilota, choć nadal jest dołączony, jeśli wolisz z niego korzystać.

Oprócz wyżej wymienionych funkcji, ten dron jest również wyposażony w funkcję anti-shake i inteligentne soczewki piękności. Funkcja zapobiegająca drganiom pomaga zapewnić, że zdjęcia i filmy wideo są wyraźne, a inteligentny obiektyw piękności sprawia, że samoluby wyglądają żywiej i są wyższej jakości.

Bateria modułowa pozwala na 14-16 minutowy czas lotu, co w porównaniu z wieloma innymi aparatami bezzałogowymi dostępnymi na rynku jest długim czasem. Gdy bateria się rozładuje, dron zacznie migać diodami LED, aby dać Ci znać, a także wykonać automatyczne lądowanie awaryjne, jeśli nie wylądujesz na czas.


ScharkSpark zaprojektował ten dron z myślą o użytkownikach na wszystkich poziomach doświadczenia. Przyjazne dla użytkownika funkcje, takie jak kontrola gestów, zabezpieczenie przed wstrząsami i optyczne pozycjonowanie przepływu sprawiają, że ten dron jest łatwy w obsłudze i kontroli, więc jest to świetna opcja dla początkujących użytkowników.


Plusy

Podwójne aparaty fotograficzne pozwalają na robienie zdjęć i nagrywanie filmów z wielu perspektyw, a także na swobodne przełączanie trybów wyświetlania w czasie rzeczywistym.

Przednia kamera 1080 HD i dolna kamera 720P do robienia wyraźnych zdjęć i nagrań wideo w wysokiej rozdzielczości

Bateria modułowa umożliwia do 16 minut czasu lotu

3 tryby prędkości do łatwego zwiększania prędkości drona

Pojedynczy przycisk do startu i lądowania, a także przycisk zatrzymania awaryjnego ułatwiający uruchomienie i zatrzymanie drona

Minusy

Sterowanie aplikacją nie działa tak dobrze w przypadku niektórych urządzeń smartphone, jak w przypadku innych, więc jeśli chcesz korzystać z tej funkcji, pobierz aplikację przed zakupem drona, aby upewnić się, że działa z telefonem.

Jest to dość lekki dron, więc nie jest idealny do latania w bardzo wietrzne dni.

7. SNAPTAIN A15 Foldable FPV WiFi Drone – wygodny i inteligentny

SNAPTAIN A15 Foldable FPV WiFi Drone

Składany FPV WiFi Drone SNAPTAIN A15 został zbudowany z myślą o wygodzie użytkownika. Składane ostrza pozwalają użytkownikom na łatwy transport drona, a inteligentna funkcja sterowania głosem oraz możliwość sterowania dronem w trybie "fly-by-trajectory" dają możliwość łatwego sterowania dronem.

Jak prawdopodobnie można stwierdzić na podstawie wyżej wymienionych cech, jest to jeden inteligentny dron. Ten dron jest wyposażony w wiele różnych trybów, w tym tryb trzymania wysokości, tryb bezgłowy, tryb czujnika grawitacji i trzy różne tryby prędkości, które dają możliwość wykonywania wielu różnych funkcji. Możesz sterować dronem bezpośrednio ze swojego smartfonu, dzięki funkcji kontroli aplikacji.

Ten dron jest również wyposażony w dwie baterie zamiast jednej, co jest wygodne, ponieważ oznacza, że nie musisz czekać, aż bateria się naładuje po każdym użyciu.

Choć jest to niezwykle inteligentny dron, to jednak nadal ma swoje wady. Utrata połączenia z pilotem może spowodować, że dron zejdzie z drogi, a w niektórych przypadkach nawet odleci, dlatego ważne jest, aby podczas obsługi tego drona uważnie przestrzegać wskazówek. Włączyć dron przed włączeniem pilota i powtórzyć procedurę łączenia za każdym razem, gdy uruchomisz dron i pilota.

Właściwości:

Składane ostrza: Cztery ostrza, w które wyposażony jest ten dron, są elastyczne i składane, co oznacza, że gdy dron nie jest używany, można go złożyć, aby był bardziej kompaktowy i łatwy do przenoszenia.

Sterowanie głosem: Jedną z bardzo wygodnych cech tego urządzenia jest możliwość sterowania głosem. Funkcja ta umożliwia wydawanie poleceń, takich jak "start", "lądowanie", "do przodu", "w lewo" itp., co pozwala na łatwe i szybkie wykonywanie poleceń przez drona. Funkcja ta jest szczególnie przydatna w przypadku konieczności szybkiego lądowania.

Leć po trajektorii: Podczas korzystania z kontroli aplikacji z urządzenia mobilnego, masz możliwość korzystania z funkcji "fly-by-trajectory". Dzięki tej funkcji możesz wyznaczyć ścieżkę, po której dron może wlecieć, więc nie musisz się martwić o sterowanie nim. Technologia ta jest bardzo zaawansowana i unikalna dla tego drona.


Największym minusem jest to, że każda z baterii pozwala na 7-9 minut czasu lotu.


Plusy

Tryb utrzymywania wysokości pozwala na zablokowanie drona na dowolnej wysokości i pozycji, co ułatwia robienie zdjęć i nagrywanie filmów.

Tryb bezgłowy pozwala na łatwiejszą kontrolę nad dronem, sprawiając, że porusza się on w dowolnym kierunku, w którym się znajduje, a nie w kierunku, w którym jest skierowany.

Tryb czujnika grawitacji pozwala dronowi poruszać się w dowolnym kierunku, w którym poruszasz swoim smartfonem.

Pojedynczy przycisk do startu i lądowania, a także przycisk zatrzymania awaryjnego ułatwiający uruchomienie i zatrzymanie drona

Zgodność zestawów słuchawkowych 3D VR daje możliwość oglądania toru lotu drona w sposób wciągający i niepowtarzalny

Minusy

Bateria pozwala tylko na 7-9 minut czasu lotu

Ten dron czasami traci połączenie z pilotem zdalnego sterowania.O autorze

Mateusz Grabowski

24 letni bloger technologiczny, którego pasją są nowe technologie. Lubi pisać o tym co go interesuje, bardzo często zarywa przy tym noce. Drony to druga pasja na która poświęca druga cześc swojego czasu.