4. Holy Stone HS200 ‒ Uproszczony Dron do latania

Holy Stone HS200

Podczas gdy wiele dronów (początkujących i nie tylko) skupia się wokół swojego pokładowego sprzętu do robienia zdjęć i nagrywania wideo, Holy Stone HS200 skupia się na swoich możliwościach latania, umieszczając sprzęt fotograficzny na tylnym palniku. Dzięki wielu funkcjom skupiającym się na locie, będziesz miał niezrównaną kontrolę nad lotem tego drona.

Zaprojektowany z myślą o miłośnikach nieba, ten model jest jednym z najbardziej nawigacyjnych i łatwych do pilotowania na rynku.

Kiedy nadchodzi czas ładowania, Holy Stone HS200 wnosi niezrównany poziom wygody do niezbędnego procesu. Zamiast być zmuszonym do wyjmowania baterii przy każdym doładowaniu, model ten wyposażony jest w system ładowania USB, który pozwala na ładowanie baterii, gdy jest ona jeszcze w urządzeniu.

Ponieważ model ten nie skupia się na wyposażeniu aparatu (które często jest drogie nawet same w sobie), Holy Stone HS200 jest jednym z najbardziej przystępnych cenowo, dostępnych dla początkujących muszkarzy.

Cechy charakterystyczne:

Holy Stone HS200 posiada wiele funkcji, które pomogą początkującym pilotom dronów w błyskawicznym dostosowaniu się do jego sterowania i opanowaniu go. Jedną z tych funkcji jest unikalny tryb SENSOR, który pozwala na sterowanie dronem z aplikacji na smartfony poprzez proste przenoszenie urządzenia w przestrzeni.

To jednak nie wszystko w przypadku Holy Stone HS200. Te dodatkowe funkcje sprawiają, że latanie dronem jest łatwiejsze niż kiedykolwiek:

4 kanały transmisyjne: Każdy sterownik jest w stanie emitować na jednym z czterech unikalnych kanałów, co pozwala na pracę do czterech modeli Holy Stone HS200 w tym samym promieniu. Jest to fantastyczna funkcja, jeśli chcesz cieszyć się swoim nowym dronem z przyjaciółmi.

Jeden klucz do startu/lądowania: Dwa z najtrudniejszych elementów obsługi drona są w tym modelu automatyczne. Za jednym dotknięciem, zarówno start jak i lądowanie są obsługiwane przez pokładowy system naprowadzania. Dzięki temu nowi piloci mogą szczególnie chronić swój dron przed przypadkowymi wypadkami.

6-osiowe żyroskopowe sterowanie: Ten wbudowany wieloosiowy system pozwala na zwiększenie stabilności i szybkości reakcji. Model ten podąża za ciasnymi ruchami i może nawet wykonywać pełne 360-stopniowe salta przy pomocy wewnętrznego żyroskopu cyfrowego.

Holy Stone ma jednak kilka nieoptymalnych rekomendacji co do zastosowania tego modelu. Mówi się, że Święty Kamień HS200 nie radzi sobie dobrze na wietrze.

Wskazali również, że może on wymagać rekalibracji magnetycznej, jeśli jest dostarczany przez niektórych sprzedawców internetowych. Jeśli Twój dron odlatuje, gdy próbujesz go użyć, musi zostać ponownie skalibrowany. Prawdopodobnie najlepiej jest wykonać ponowną kalibrację przed pierwszym użyciem drona. Ponowna kalibracja jest szybkim i łatwym procesem.

W sumie Święty Kamień HS200 jest jednym z najlepszych latających dronów dostępnych obecnie na rynku. Dzięki wielu funkcjom lotniczym zaprojektowanym z myślą o nowych pilotach, Ty lub Twoje dzieci szybko opanujecie ten dron. Wkrótce stanie się on ulubioną zabawką, gdy będzie kręcił się i nurkował wokół Twoich parków i okolic.Plusy

Cztery kanały transmisyjne pozwalające na jednoczesną pracę do czterech jednostek

Uproszczony start i lądowanie

Zintegrowane ładowanie przez USB

6-osiowe żyroskopowe urządzenia sterujące dla zwiększenia mobilności

Minusy

Model w ogóle nie jest odporny na wiatr

Wymaga ponownej kalibracji z powodu zakłóceń magnetycznych w transporcie

5. GoPro Karma z HERO6

GoPro Karma

Początkujący piloci dronów cierpią na brak znanych im nazw na rynku dronów. GoPro Karma powinna zapewnić im pewną znajomość, ponieważ GoPro jest już znane na całym świecie z niemal niezniszczalnych aparatów kompaktowych i asortymentu specjalistycznych urządzeń do filmowania off-road.

GoPro Karma dobrze wpisuje się w tę tradycję jakości, dzięki czemu jest optymalnym wyborem dla tych, którzy już posiadają lub wierzą w sprzęt GoPro.

GoPro Karma jest zoptymalizowana do współpracy z nowoczesną kamerą GoPro HERO6. Jednak scentralizowany system uchwytu można również dostosować do aparatu HERO5 o podobnym kształcie, jeśli jest on już posiadany.

Cechy charakterystyczne:

Chociaż GoPro Karma jest stworzona dla nieba, jedną z jej unikalnych cech jest możliwość optymalnego działania na lądzie lub w ręku, tak jak w powietrzu. Powinno to zwiększyć wszechstronność pracy doświadczonego kamerzysty, który po raz pierwszy wykonuje skok w kierunku nagrywania materiałów filmowych z wykorzystaniem dronów.

Co więcej, GoPro Karma jest zbudowana tak, aby móc korzystać z tego asortymentu dodatkowych funkcji:

Zoptymalizowana dla sprzętu GoPro: Niezależnie od tego, czy posiadasz standardową kamerę GoPro, czy też jeden z wielu specjalistycznych uchwytów, GoPro Karma może dostosować się do jej wyposażenia i zapewnić jej bezpieczeństwo. W wielu słowach, żaden inny dron poza Karmą nie jest zaprojektowany specjalnie z myślą o wyposażeniu GoPro.

Stabilizator wideo o jakości GoPro: GoPro jako marka jest znana z wyjątkowej stabilizacji obrazu wideo, nawet wtedy, gdy ich kamery są przenoszone w najbardziej ekstremalne miejsca na Ziemi. GoPro Karma trzyma się tego niezrównanego poziomu stabilizacji, a jej kamera rejestruje każdą sekundę Twojej podróży przy minimalnym wstrząśnięciu i drżeniu od wiatru.

Niezwykle lekki: Podobnie jak jego poprzednicy z aparatem fotograficznym, model ten należy do najbardziej lekkich, początkujących dronów z aparatem fotograficznym w swojej klasie. Dzięki prostej do spakowania formie, model ten może z łatwością udać się wszędzie tam, gdzie prowadzi Cię Twoja przygoda.

GoPro Karma z pewnością zapewnia wyjątkowy poziom osiągów wśród początkujących dronów. Choć jest to model o wysokiej cenie, może być idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy szukają niezawodności filmowej lub po prostu lubią produkty GoPro oparte na wcześniejszych doświadczeniach.


Jak można oczekiwać od markowego produktu, GoPro Karma ma wysoką cenę. Częścią tej ceny jest fakt, że jest ona standardowo dostarczana zarówno z dronem Karma, jak i z aparatem fotograficznym modelu HERO6 (choć dron można kupić samemu). Ten wysoki koszt może zablokować niektórych początkujących użytkowników dronów.


Plusy

Zoptymalizowany pod kątem współpracy z kamerami GoPro

Najbardziej stabilny zapis wideo w przemyśle

Automatycznie podąża za głównym sterownikiem

Niezwykle lekka forma

Minusy

Może być niezwłocznie wycofane przez GoPro

Bardzo drogie w porównaniu z innymi modelamiO autorze

Mateusz Grabowski

24 letni bloger technologiczny, którego pasją są nowe technologie. Lubi pisać o tym co go interesuje, bardzo często zarywa przy tym noce. Drony to druga pasja na która poświęca druga cześc swojego czasu.