2. Force1 U818A HD Camera RC Quadcopter – Przystępny cenowo

Force1 U818A HD

Wielu początkujących pilotów dronów przedkłada swój budżet nad wszystko inne. Jeśli to ty, to dron Force1 U818A jest idealnym dronem dla ciebie. Dzięki bardzo przystępnej cenie, przekonasz się, że ten model może jeszcze wiele osiągnąć.

Z prostym portfolio funkcji kaskaderskich i wideo, Force1 U818A jest zdecydowanie zaprojektowany dla tych, którzy chcą pokazać swoje umiejętności wkrótce po odebraniu pierwszego drona.

Wiele dronów wymaga, abyś poczekał, aż wrócisz do domu, aby przesłać nowo nagrane filmy.

Model Force1 U818A posiada również kilka preinstalowanych kaskaderów w swoim interfejsie. Może nawet wykonać 360 stopniowe salta! Ale jeśli to nie jest twój styl, to zawiera również alternatywne tryby lotu, aby ułatwić naukę początkującym pilotom.

Godną uwagi wadą tego modelu jest jego podparterowa konstrukcja. Kilku poprzednich właścicieli wyrażało się o tym, jak łatwo ulega on rozdrobnieniu i uszkodzeniu przy uderzeniu nawet na miękkich powierzchniach. Rodzice powinni zwrócić szczególną uwagę na tę wadę, jeśli zamierzają używać go z dziećmi.

Cechy charakterystyczne:

Najbardziej unikalną cechą modelu Force1 U818A jest jego wyjątkowa trwałość w locie. Ponieważ model ten jest standardowo wyposażony w zapasowy akumulator, ten kompaktowy model może zapewnić do 18 minut ciągłej pracy przed koniecznością szybkiego ładowania.

Model Force1 U818A posiada również kilka innych funkcji. Ten czterokopterowy model drona zawiera następujące elementy:

Wideo 1080 x 720 przy 30 FPS: Nawet przy swoim rozmiarze, ten model może z łatwością robić wyraźne filmy i zdjęcia. Cały ten cenny materiał filmowy zostanie zapisany na karcie microSD o pojemności 4GB, dołączonej standardowo do tego modelu.

Alarm niskiego poziomu baterii: Drony wszystkich typów preferują miękkie lądowania. Dzięki wbudowanemu alarmowi niskiego poziomu naładowania baterii, ten model pomaga zapewnić bezpieczne lądowanie drona. Kiedy usłyszysz sygnał dźwiękowy, będziesz wiedział, że nadszedł czas, aby sprowadzić drona na odpoczynek.

Wyszedł z pudełka gotowy: Wiele dronów wymaga męczących protokołów uruchamiania, zanim będziesz mógł w pełni ich używać. Dron Force1 U818A jest gotowy do użycia po wyjęciu z pudełka. Po prostu naładuj go i wynoś do nieba!

W sumie, Force1 U818A jest solidnym wyborem dla tych, którzy chcą zanurzyć swoje palce u nóg w dronowym hobby latania na budżecie. Za jego cenę otrzymujesz wiele przydatnych funkcji, które będą Ci dobrze służyły, jak również zabiorą Cię po raz pierwszy do nieba.

Mimo, że ma on tendencję do biegania po kruchej stronie początkujących dronów, wielu początkujących pilotów dronów nadal uważa, że "wskoczenie do kokpitu" tego lipowo-zielonego drona jest ekscytującym przeżyciem.


Jednak Force1 U818A nie zmusi cię do czekania. Dostarczany jest z kablem do transmisji danych, który sprawia, że wysyłanie do Facebooka, Instagramu i innych platform społecznościowych jest bardzo proste.


Plusy

Nagrywanie wideo w rozdzielczości 1080 x 720 przy 30 klatkach na sekundę

Dostarczany z zapasowym akumulatorem

Zawiera alarm niskiego poziomu baterii w celu zapewnienia bezpiecznego lądowania

Kabel do transmisji danych ułatwia zdalne przesyłanie filmów i zdjęć

Minusy

Krucha rama i komponenty## Trudności ze znalezieniem części zamiennych

3. Holy Stone HS100 RC Drone

Holy Stone HS100 RC Drone

Większość początkujących dronów ma podobny zakres cenowy i zapewnia podobny poziom jakości i osiągów. Ale za odrobinę więcej, z Holy Stone HS100 będziesz w stanie uzyskać więcej niż przeciętny jarmark. Niewielki krok naprzód w stosunku do modelu FHS181W, ten dron jest w stanie uchwycić jeszcze wyraźniejszy obraz wideo i przelecieć jeszcze większy dystans.

Holy Stone HS100 jest zdecydowanie skierowany do tej samej grupy odbiorców, co inne podstawowe modele Holy Stone, czyli do tych, którzy są zainteresowani rozpoczęciem hobby drona bez znacznych inwestycji finansowych.

Wielu właścicieli Holy Stone HS100 zauważa, że kontroler dla tego modelu jest bardziej ergonomiczny i wygodny w użyciu w porównaniu z podobnymi modelami. Może on przejść długą drogę, jeśli chodzi o obsługę drona przez dłuższy okres czasu.

Cechy charakterystyczne:

Najbardziej godną uwagi cechą Holy Stone HS100 jest dołączenie dodatkowych części standardowych w każdym opakowaniu. Drony z natury są delikatnymi elementami technologii. Holy Stone przewidział to, dołączając cztery dodatkowe łopatki, dwie dodatkowe osłony śmigła i dwie dodatkowe stopy do lądowania - na wypadek, gdyby zderzenie uszkodziło kluczowe elementy.

Nie oznacza to, że Holy Stone HS100 jest trudny w locie. Jest bardzo stabilny jak na początkujący model i może być nawet ustawiony na zawisanie za pomocą blokady wysokości.

To nie są jednak jedyne cechy Holy Stone HS100. Spójrz na Holy Stone HS100 również pod kątem tych cech:

Lot wspomagany przez GPS: W trybie GPS, model ten posiada ulepszone pozycjonowanie wspomagane przez satelitę. Dzięki temu jest on bardziej świadomy tego, gdzie się znajduje w stosunku do kontrolera. To z kolei pozwala mu na bardziej efektywne przebywanie w bezpiecznym zasięgu pilota przez cały czas.

Wideo HD 1080p: Chociaż większość początkujących dronów nagrywa tylko w rozdzielczości HD 720p, model ten idzie o krok dalej, oferując telewizyjną rozdzielczość 1080p we wszystkich nagraniach. Wideo można nagrać w celu łatwego przesłania go na żywo lub przesłać do inteligentnego urządzenia w celu obejrzenia go w czasie rzeczywistym.

Zasięg lotu 500 m: Większość podstawowych samolotów bezzałogowych lata tylko kilkaset metrów (jeśli w ogóle). Ten model ma zasięg do 500m, co stanowi niezwykłą innowację wśród jego rówieśników. Pozwala to na bardziej rozległe loty na nowe, ekscytujące terytorium.

Ogólnie rzecz biorąc, Święty Kamień HS100 jest wielkim krokiem naprzód dla osób zainteresowanych wejściem na pole dronowe z nogą w górę na modelach bazowych. Nawet w przypadku ulepszonych funkcji, ten model nie zbankrutuje, jak niektóre droższe modele o podobnych właściwościach.

Nawet ze względu na znane problemy z synchronizacją i parowaniem, Holy Stone HS100 jest dronem dla początkujących, powinieneś zastanowić się, czy nie chciałbyś nagrywać filmów najwyższej jakości z pierwszym dronem.


Holy Stone HS100 może również korzystać z wbudowanych urządzeń śledzących GPS, aby prowadzić się do domu, gdy wyczuje słaby sygnał lub słabą baterię. Wzdłuż tych samych linii, to urządzenie śledzące GPS może być ustawione na podążanie za osobą z trybem Follow Me, najlepszym sposobem na wykonywanie zdjęć akcji bez użycia rąk.


Plusy

Lot wspomagany przez GPS dla lepszej dokładności lokalizacji

Niski poziom naładowania baterii i utraty sygnału - automatyczny powrót

Zasięg lotu 500 m dla większej wszechstronności

Świetna cena za ulepszone funkcje

Minusy

Znane problemy z synchronizacją/połączeniem

Tryb RTH (powrót do domu) ma problemy w przypadku niewłaściwego sparowaniaO autorze

Mateusz Grabowski

24 letni bloger technologiczny, którego pasją są nowe technologie. Lubi pisać o tym co go interesuje, bardzo często zarywa przy tym noce. Drony to druga pasja na która poświęca druga cześc swojego czasu.